Niedzielne zabawy teatralne dla dzieci i rodziców. Inspiracjami warsztatów są cytaty z aktorów Teatru 21. Zostały one zebrane i wydane w książce „21 myśli o teatrze”. Myśli są zaproszeniem do wspólnego odkrywania teatru w zespołowym działaniu.
Zapraszamy dzieci i ich rodziny do zabawy teatralnej, która pozwoli odpowiedzieć na wiele prosto-trudnych pytań: Dlaczego widz i aktor przychodzą do teatru? Co to znaczy, że aktor ma oczy szeroko otwarte? Jak rozumieć fakt, że widz widzi aktora, a aktor widzi widza? Kiedy teatr daje nam satysfakcję zabawy? Czy w teatrze gra się siebie czy kogoś innego? Czy to prawda, że publiczność jest najbliższą rodziną teatralną aktorów?
Warsztaty rodzINNE stanowią przykład pedagogiki teatralnej wyrastającej z idei teatru społecznego – włączającego. Zależy nam na spotkaniu, wzajemnym poznaniu się i wspólnym odkrywaniu możliwości, jakie kryje w sobie teatr!
Justyna Sobczyk
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat wraz z rodzicamiTerminy: 17 kwietnia, 22 maja, 5 czerwca g. 11:00-12:30
BILETY:
Bilet rodzinny: 20 zł
Bilety dostępne w: księgarni PROSPERO oraz na eventim.pl
REZERWACJE:
tel. +48 791 877 377
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa
Program:
17 kwietnia: Aktor ma oczy szeroko otwarteprowadzenie: Justyna Wielgus, Maja Kowalczyk, Grzegorz Brandtmiejsce: Instytut Teatralny g 11:00-12:30
22 maja: Po co ludziom teatr? – żeby być otwartym na innych ludziprowadzenie: Justyna Sobczyk, Piotr Sakowski
5 czerwca: Mogę grać kobietę, ale lubię też grać siebieprowadzenie: Wisła Nicieja, Piotr Swend, Maja Kowalczyk