Instalacja teatralna inspirowana powojennymi życiorysami niemieckich mieszkańców Ziem Odzyskanych. Artysta buduje na oczach widzów audiowizualne archiwum prywatnych narracji, wykorzystując fotografie przodków, osobiste przedmioty, dokumenty, slajdy, fotografie i dźwięki.
Historie, które wydają się zwykłymi zdarzeniami zamieniają się w legendę i na odwrót – to, co wielkie i wyjątkowe staje się banalne i niewarte wspomnienia. Na granicy pomiędzy wielką historią, a indywidualnym doświadczeniem dzieją się rzeczy najciekawsze. Jeśli do tego pozwolimy wyobraźni zasiedlić je dziwnymi istotami czy zdjęciem przodka (czyjego?) w złotej ramie – nagle pojawia się inny świat. Z jednej strony jego pęknięcia sugerują, że nie może on istnieć, z drugiej właściwie – czemu nie? Ludomir Franczak
scenariusz, reżyseria, scenografia: Ludomir Franczakmuzyka: Marcin Dymiterkostium: Magdalena Franczakgłosy: Katarzyna Duma, Stefan Filipowicz, Emil Franczak, Magdalena Franczak, Andrzej Golejewski, Irena Jun, Dorota Lesiak, Mateusz Nowak, Wiktoria Wrzyszczpremiera: 08.11.2013, Poznańprodukcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA, Poznań
Ludomir Franczak – artysta poruszający się na polach sztuk wizualnych, performance i teatru, kurator i animator kultury. Swoje projekty prezentuje w galeriach, muzeach, przestrzeni publicznej i teatralnej. Szczególnie interesuje się problemem pamięci i tożsamości.
Marcin Dymiter – muzyk poruszający się w obszarze elektroniki, muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe.
BILETY:
20 ZŁ (normalny)15 ZŁ (ulgowy)
Bilety dostępne również w:– księgarni PROSPERO,– bileteriach EMPIK,– sklepach Saturn,– salonach Media Markt,– kasach sieci Eventim.
REZERWACJA:
Bilety można rezerwować pisząc na adres: bilety@instytut-teatralny.pl lub pod numerem telefonu (22) 501 70 02
ADRES:
Instytut Teatralnyim. Zbigniewa Raszewskiegoul. Jazdów 100-467 Warszawa